Proč dochází ke zdražování skladové i zvedací techniky? | Tor Industries

Všem evropským prodejcům v posledním roce klesá hrubý zisk z prodejů. Důvodem jsou především potíže ve výrobě, zdražování a komplikace v dopravě. Zisky se výrazně snížily. Vyšší náklady na dopravu a suroviny totiž převážily nad růstem tržeb. Kvůli přetrvávajícím problémům v dodavatelském řetězci musela přikročit ke zvýšení cen i společnost TOR INDUSTRIES s.r.o.

Zdražuje lodní doprava, jedná se o tzv. “velkou kontejnerovou krizi“. Cena lodní dopravy z Asie letí vzhůru o stovky procent. Zdražování dopadá na všechny, některé společnosti dokonce raději vypravily z Číny vlaky. Cena za přepravu jednoho kontejneru se vyšplhala až na jedenáct tisíc dolarů, což je osminásobek oproti období před pandemií. Mezi dopady kontejnerové krize patří kromě zdražování také citelné zpožďování dopravy.

Zdražuje i kamionová přeprava. Důvodem jsou především rostoucí náklady za naftu a další zdroje, kvůli čemuž se většina firem dostala v posledních týdnech do ztráty. Takovou ránu nikdo z nich nečekal. Celorepublikový průměr ceny nafty nyní přesahuje 48 korun za litr. Nákladní dopravci jedou za hranou. Pomoct jim může jen okamžité zdražení přepravy, které se samozřejmě projeví i ve finálních cenách v obchodech.

Zásobovat obchody a sklady je v této situaci obtížnější než kdy dřív. Všechny výpadky a zdražování vedly k výraznému poklesu dostupnosti produktů, ze kterého se teprve musíme zotavit. Firma Tor očekává, že to bude pokračovat i po značnou část tohoto finančního roku.

Vzhledem k nedostatku surovin a růstu jejich cen i vzhledem k logistickým problémům bude v tomto roce obtížné dosáhnout růstu, a tak i postupného zlevňování výrobků. Firma Tor Industries se ale i nadále pokouší držet své ceny nízko, co nejpříznivěji pro své zákazníky. Nicméně taktikou firmy je nesnižovat v žádném případě kvalitu výrobků, ani služeb, a tak k nějakému navýšení cen bude muset dojít.

Related products

Elektrická nůžková plošina 500kg 12m s baterií SJY05-12

Tato elektrická vysokozdvižná plošina je určena pro zvedání pracovníků, nástrojů a materiálů nahoru a pro práci ve výšce přímo z platformy. Montážní plošina SJY má elektrický zdvih, ale manuální pojezd a je určena pro vnitřní i venkovní použití na rovných a vodorovných plochách.
Kód zboží: 1002810
Dodání do 10ti pracovních dní
Cena 350 900 Kč s DPH Cena bez DPH 290 000 Kč
View Detail

Elektrická sloupová plošina 125kg 6m GTWY6-100 AC

Profesionální montážní plošina GTWY je vybavena zdvihacími sloupy ze slitiny hliníku. Použití silných, ale lehkých slitin snižuje hmotnost konstrukce, což pozitivně ovlivňuje mobilitu vysokozdvižné plošiny a umožňuje použití elektrického motoru s nižší spotřebou energie. Nahoru vyjede pracovní plošina pomocí výkonného elektromotoru. Tento typ zdvihadla...
Kód zboží: 1015913
Na objednávku
Cena 121 605 Kč s DPH Cena bez DPH 100 500 Kč
View Detail

Elektrický řetězový kladkostroj s hákem 500kg 12m 380V HHBD0.5-01

HHBD je moderní profesionální elektrický kladkostroj, který je speciálně navržen pro manipulaci s těžkými břemeny. Ke zvedání nákladu slouží ocelový řetěz. Je vybaven kvalitním hákem na zavěšení a umožňuje vertikální pohyb nákladu. Lze jej napevno zavěsit např. na lešení nebo k elektrickému či manuálnímu pojezdu a zajistit tak také horizontální pohyb....
Kód zboží: 1004082
Vyprodáno
Cena 26 000 Kč s DPH Cena bez DPH 21 488 Kč

Poloelektrický vysokozdvižný vozík 1500kg 2500mm s posuvnými vidlemi CDD15B-E25

Model CDD15B je moderní poloelektrický vysokozdvižný vozík. Zvedání a spouštění zajišťuje elektrický kompresor a není potřeba využití fyzické síly zaměstnanců. Tento VZV má manuální pojezd, je tedy nutné ho posouvat v prostoru za použití síly. I přesto výrazně urychluje práci s nákladem, snižuje pracovní náročnost, zvyšuje efektivitu práce a zajišťuje...
Kód zboží: 1009594
Na objednávku
Cena 66 429 Kč s DPH Cena bez DPH 54 900 Kč
View Detail

Ruční vysokozdvižný vozík 500kg 1600mm SDJ0516

Mechanický vysokozdvižný vozík SDJ je kvalitní všestranný stohovač. Je určen k vysokozdvižnému skladování a přesunu břemen na krátké vzdálenosti. Lze jej používat také jako zdvihací a pracovní stůl. Tento model patří do rodiny moderních hydraulických vozíků při jejichž výrobě jsou použity komponenty s větší bezpečnostní rezervou. Díky tomu model SDJ snese...
Kód zboží: 1005698
Na objednávku
Cena 19 965 Kč s DPH Cena bez DPH 16 500 Kč
View Detail