Moderní sklad. Výběr vybavení skladu

Účinná práce skladu není možná bez vybavení skladu a speciálního vybavení, které podporuje vysokou rychlost nakládky a vykládky materiálů. Nejčastěji ve skladech se používají různé stohovače, vozíky, nakladače. Prostorová optimalizace se dosahuje použitím regálů.

Sklad je složitá technická struktura určená pro příjem, umístění a skladování zboží, přípravu na spotřebu a následnou dodávku spotřebiteli.
Sklad je důležitým prvkem podniku, musí zajistit nejen skladování zásob výrobků, ale také podpořit nepřerušené plnění objednávek obdržených od spotřebitelů.

Efektivní uspořádání skladu je jedním z důležitých faktorů pro spolehlivé fungování podniku.

Při efektivní organizaci skladu se rozumí správná volba vybavení a technologie skladu, používání informačních systémů k automatizaci účetnictví a práce ve skladu.

Zvažte podrobněji výběr skladových zařízení a technologií.

Výběr skladových zařízení zpravidla začíná ve fázi návrhu skladu. Za prvé je třeba racionálně využít úložný prostor.

Za druhé, pohyb hmotných zásob musí být rychlý v čase a bez fyzické námahy, stejně jako být bezpečný a spolehlivý.

Prostorová optimalizace je dosažena použitím regálových systémů. Skladové regály jsou zařízení s více vrstvami pro skladování a skladování různých výrobků.

Systémy regálů musí poskytovat nejen spolehlivé skladování, ale také přístup k nákladu, jakož i bezpečnost jejich provozu.
Účinná práce skladu není možná bez vybavení skladu a speciálního vybavení, které podporuje vysokou rychlost nakládky a vykládky materiálů. Nejčastěji ve skladech se používají různé stohovače, vozíky, nakladače.

Hydraulické vozíky jsou pohodlné, snadno ovladatelné a usnadňují mnoho přepravních operací. Takové vozíky vám umožní přepravit až 3 tuny nákladu. Plošinové vozíky jsou mobilní a potřebné pro přepravu malého a středního baleného zboží.

Stohovače slouží k nakládání, vykládání, stohování a přepravě zboží. Jedná se o kolový nakladač s vysokozdvižným vozíkem a vidlicí.
U malých skladů je optimální použití ručních hydraulických hydraulických stohovačů, které jsou velmi výhodné a nevyžadují speciální trénink při práci s nákladními palety. Ale při práci s nimi je stále nutná fyzická síla a jejich rychlost je nízká. Samohybné elektrické stohovače se pohybují bez fyzické námahy obsluhy.

Zdvihací stoly (plošiny) se používají ke spouštění a zvedání malých nákladů do malé výšky s možností rychlé přepravy.
Vysoce specializované skladovací zařízení, jako jsou vysokozdvižné vozíky, je nutné pro velké sklady, kde jsou regálové systémy o výšce 4 až 11,5 metrů a šířka průchodu mezi regály neumožňuje použití nakladače.

Nakladače zaujímají jednu z prvních míst mezi skladovými zařízeními. Jsou určeny k zachycení, pohybu a zvedání břemen. Je výhodné přenášet hromadné a hromadné náklady pomocí čelních nakladačů vybavených lopatou; kontejnery a krabice - pomocí vidlice. Zvláštní pozornost věnovaná práci v interiérech je věnována elektrickým vysokozdvižným vozíkům.

Nepotřebují palivo a maziva, jsou šetrné k životnímu prostředí, nevyžadují vysoké náklady na údržbu, jsou kompaktní a mohou nosit až 5 tun. Vysoká cena elektrických nakladačů je odůvodněna jeho ekonomikou a rychlou návratností oproti benzinovým nakladačům.

Také požadované skladové zásoby jsou spolehlivé a přesné skladové váhy pro vážení surovin a různých výrobků.

Při výběru vybavení skladu je třeba vzít v úvahu jejich technické vlastnosti, aby bylo možné prakticky podporovat veškerou možnou pracovní situaci, která vzniká ve skladu.

Moderní sklad by měl fungovat s minimální fyzickou silou, zajistit spolehlivý pohyb zboží, rychlost nakládky / vykládky, maximální pohodlí, bezpečnost. Výběr vysoce kvalitních strojů a zařízení zvýší ziskovost nejen skladu, ale i podniku jako celku.

Related products

Paletový vozík AC15 2t 1500mm

Tento paletový vozík je vhodný do skladů, obchodů, garáží atd. Je určený pro přepravu dlouhých speciálních palet nebo nadměrně dlouhých nákladů. Tento prodloužený paleťák zaručuje rovnoměrné, plošné zatížení vidlic. Dodatečné posílení vidlic tohoto vozíku prodlužuje životnost při práci s těžkými břemeny. Pomocné válečky usnadňují nájezd na rampu. Má...
Kód zboží: 1182571
Vyprodáno
Cena 14 036 Kč s DPH Cena bez DPH 11 600 Kč

Paletový vozík s váhou WH25-ES, nosnost 2500 kg

Paletový vozík WH25 je vybaven elektrickou váhou. Je určen nejen pro přepravu palet s nákladem, ale zároveň i váží. Je snadno ovladatelný a spolehlivý. Vidlice jsou standardní délky 1 150 mm, které jsou délkou ideální pro převoz EUROpalet. Výrobek splňuje požadavky na jakost směrnice EU a je certifikován CE.
Kód zboží: 1003892
Na objednávku
Cena 27 830 Kč s DPH Cena bez DPH 23 000 Kč
View Detail

Paletový vozík TOR2000 2T 2M

Tento paletový vozík je všestranný pomocník do skladů, obchodů, garáží atd. Je určen pro přepravu dlouhých speciálních palet nebo nadměrně dlouhých nákladů. Tento prodloužený paleťák zaručuje rovnoměrné, plošné zatížení vidlic. Dodatečné posílení vidlic prodlužuje životnost při práci s těžkými břemeny. Jeho pomocné válečky usnadňují nájezd na rampu. Má...
Kód zboží: 118256
Vyprodáno
Cena 15 609 Kč s DPH Cena bez DPH 12 900 Kč

Paletový vozík TOR2500 2,5T 550x1150 mm

Tento paletový vozík je ideální pro manipulaci s europaletami. Díky jeho vysoké nosnosti 2 500 kg vystačí prakticky pro každou naloženou paletu, která ještě lze manuálně přepravovat. Je to všestranný pomocník do skladů, obchodů, garáží atd. Dodatečné posílení vidlic prodlužuje životnost při práci s těžkými břemeny. Jeho pomocné válečky usnadňují nájezd na...
Kód zboží: 11825
Vyprodáno
Cena 7 744 Kč s DPH Cena bez DPH 6 400 Kč