Stohovače a vysokozdvižné vozíky: vlastnosti a rozdíly

Dnes jsou ideálním zařízením pro práci v uzavřených skladech stohovače a elektrické nakladače. Jak se tyto dva typy technologií liší, jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody? Moderní přístup k podnikání je neustále na cestě racionalizace. To se plně vztahuje na skladové vybavení s nejvíce ergonomickým, trvanlivým a spolehlivým vybavením. Z tohoto důvodu se elektrické nakladače a stohovače staly nejoblíbenějšími.


Toto skladové vybavení je naprosto šetrné k životnímu prostředí, vysoce manévrovatelné, bezpečné a hospodárné. Nejčastěji ve skladech existují oba typy skladových zařízení, protože mají různé funkce. Například stohovače jsou charakterizovány větší manévrovatelností, což je obzvláště důležité v podmínkách omezeného prostoru a kde je zapotřebí velké množství pohybů v různých směrech. Zároveň je tento typ zařízení schopen přepravovat mnoho druhů nákladu a zvedat je do výšky až 12 metrů. Údržba těchto jednotek je mnohem nižší než údržba nákladních vozidel a pro správné fungování stohovače stačí sledovat stav nabití akumulátoru a pravidelně (ale zřídka) měnit olej. Toto zařízení se tak dokonale projevuje, kde je vysoký stupeň nakládání a používání skladu.


Druhý typ zařízení - elektrický vysokozdvižný vozík má také velkou funkčnost, ačkoli výška zdvihacího nákladu nepřesahuje 6 metrů, ale nosnost může být větší, stejně jako schopnost provádět další manipulace s nákladem. Zároveň má nakladač velké rozměry, což vyžaduje dostatek prostoru pro jeho manévry a řízení nakladače je trochu komplikovanější než u stohovačě, ale současně je jízdní komfort a možnost přepravy kabiny mnohem vyšší.


Každý z těchto typů skladových zařízení má tedy své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody. Elektrický nakladač má navíc větší rozměry a vyšší náklady, je funkčnější, technicky lepší, vhodnější pro velké sklady, kde je nutné pohybovat se na dlouhé vzdálenosti a mohou být přítomny nerovné podlahy (stohovač je navržen tak, aby se pohyboval na dokonale rovinném povrchu a je neschopný překonat všechny překážky). Hlavní aspekt výběru zařízení - splnění požadavků podniku.

Related products

Elektrický vysokozdvižný vozík DYC15-30 1.5T 3M

Moderní hydraulický vysokozdvižný vozík. Zvedání - spouštění se provádí pomocí elektrického kompresoru a jeřábu v krytu. Výrazně urychluje práci s nákladem. Doporučuje se pro použití v střednědobých zásobnících. V závislosti na verzi lze výšku vybavit stožáry s jednou nebo dvěma sekcemi.  
Kód zboží: 1001576
Na objednávku
Cena 50 981 Kč včetně DPH Cena bez DPH 42 133 Kč
View Detail

Hydraulický manipulátor se sudy 0.35T

Specializovaný hydraulický manipulátor. Určený ke zvedání, přepravě a naklánění sudů. Speciální konstrukce umožňuje snadno uchopit hlaveň, zvednout břemeno do požadované výšky, naklonit ho a také otočit o 180 stupňů.  
Kód zboží: 129135
Na objednávku
Cena 18 187 Kč včetně DPH Cena bez DPH 15 031 Kč
View Detail

Lehký vysokozdvižný vozík (hydraulický) WMS 1T 1.6M

Tento vozík značky Tor je určen k použití na pracovištích s nízkou intenzitou práce. Je využíván například ve skladech, v továrnách, dílnách, logistických a třídících komplexech a v dalších oblastech činnosti souvisejících s manipulací a ukládáním břemen. Měl by být používán na tvrdém a rovném povrchu při okolní teplotě -10 až + 40°С. WMS vyniká velmi...
Kód zboží: 1001306
Na objednávku
Cena 18 000 Kč včetně DPH Cena bez DPH 14 876 Kč
View Detail

Lehký vysokozdvižný vozík WMS 1T 2M

Hydraulický vysokozdvižný vozík WMS vyniká svou jednoduchou obsluhou a spolehlivostí. Používá se ke stohování standardních palet, popřípadě ho lze využít jako zdvihací a pracovní stůl. Pro občasnou přepravu a zdvih nákladů je správnou volbou. Zvýší efektivitu práce a ještě sníží provozní náklady. Za pomoci tohoto hydraulického stohovače zvedejte,...
Kód zboží: 1001373
Na objednávku
Cena 17 537 Kč včetně DPH Cena bez DPH 14 493 Kč
View Detail

Ruční vysokozdvižný vozík WMS 1.5T 2.5M

WMS vyniká svou snadnou obsluhou, spolehlivostí a příznivou cenou. Stohují se s ním europalety, případně lze využít jako zdvihací a pracovní stůl. Je to skvělý pomocník pro občasnou přepravu a zdvih nákladů. Zvýší efektivitu práce a sníží vaše provozní náklady. Za pomoci tohoto hydraulického vysokozdvižného vozíku zvedejte, přepravujte a spouštějte...
Kód zboží: 1001374
Na objednávku
Cena 23 545 Kč včetně DPH Cena bez DPH 19 459 Kč
View Detail

Ruční vysokozdvižný vozík WMS 1T 3M

Hydraulický stohovač WMS je vyjímečný svou jednoduchou obsluhou a spolehlivostí. Lze ho použít jako zdvihací a pracovní stůl, ale především slouží ke stohování europalet. Je perfektním pomocníkem pro nepříloš častou přepravu a zdvih nákladů. Zvyšuje efektivitu práce a snížuje provozní náklady. S pomocí tohoto hydraulického vysokozdvižného vozíku zvedejte,...
Kód zboží: 1001370
Na objednávku
Cena 22 734 Kč včetně DPH Cena bez DPH 18 788 Kč
View Detail