Stohovače a vysokozdvižné vozíky: vlastnosti a rozdíly

Dnes jsou ideálním zařízením pro práci v uzavřených skladech stohovače a elektrické nakladače. Jak se tyto dva typy technologií liší, jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody? Moderní přístup k podnikání je neustále na cestě racionalizace. To se plně vztahuje na skladové vybavení s nejvíce ergonomickým, trvanlivým a spolehlivým vybavením. Z tohoto důvodu se elektrické nakladače a stohovače staly nejoblíbenějšími.


Toto skladové vybavení je naprosto šetrné k životnímu prostředí, vysoce manévrovatelné, bezpečné a hospodárné. Nejčastěji ve skladech existují oba typy skladových zařízení, protože mají různé funkce. Například stohovače jsou charakterizovány větší manévrovatelností, což je obzvláště důležité v podmínkách omezeného prostoru a kde je zapotřebí velké množství pohybů v různých směrech. Zároveň je tento typ zařízení schopen přepravovat mnoho druhů nákladu a zvedat je do výšky až 12 metrů. Údržba těchto jednotek je mnohem nižší než údržba nákladních vozidel a pro správné fungování stohovače stačí sledovat stav nabití akumulátoru a pravidelně (ale zřídka) měnit olej. Toto zařízení se tak dokonale projevuje, kde je vysoký stupeň nakládání a používání skladu.


Druhý typ zařízení - elektrický vysokozdvižný vozík má také velkou funkčnost, ačkoli výška zdvihacího nákladu nepřesahuje 6 metrů, ale nosnost může být větší, stejně jako schopnost provádět další manipulace s nákladem. Zároveň má nakladač velké rozměry, což vyžaduje dostatek prostoru pro jeho manévry a řízení nakladače je trochu komplikovanější než u stohovačě, ale současně je jízdní komfort a možnost přepravy kabiny mnohem vyšší.


Každý z těchto typů skladových zařízení má tedy své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody. Elektrický nakladač má navíc větší rozměry a vyšší náklady, je funkčnější, technicky lepší, vhodnější pro velké sklady, kde je nutné pohybovat se na dlouhé vzdálenosti a mohou být přítomny nerovné podlahy (stohovač je navržen tak, aby se pohyboval na dokonale rovinném povrchu a je neschopný překonat všechny překážky). Hlavní aspekt výběru zařízení - splnění požadavků podniku.

Related products

Hydraulický manipulátor se sudy 0.35T

Specializovaný hydraulický manipulátor. Určený ke zvedání, přepravě a naklánění sudů. Speciální konstrukce umožňuje snadno uchopit hlaveň, zvednout břemeno do požadované výšky, naklonit ho a také otočit o 180 stupňů.  
Kód zboží: 129135
Vyprodáno
Cena 18 187 Kč s DPH Cena bez DPH 15 031 Kč

Poloelektrický vysokozdvižný vozík 1500kg 3m DYC15-30

Moderní semi-elektrický vozík DYC je cenově výhodnou alternativou k nákupu elektrického vysokozdvižného vozíku. Je vhodný pro středně časté použití - zejména pro vychystávání a stohování těžších europalet, ale také jejich převoz. Tento vzv je levný, kompaktní a není potřeba speciálně proškolený personál k jeho obsluze. Proto je typ vozíku DYC dokonalým...
Kód zboží: 1001576
Na objednávku
Cena 61 105 Kč s DPH Cena bez DPH 50 500 Kč
View Detail