Jak udržovat dílenskou a další techniku? Zásadní je pravidelný servis

Nákup kvalitní techniky je základem pro to, aby byl váš sklad či zemědělský podnik vybaven stroji, které vydrží sloužit mnoho let. Pořízením strojů to ale nekončí. Nezapomínejte ani na servis manipulační techniky a dalšího vybavení.

U výrobce či prodejce se předem informujte o službách, které dokáže nabídnout. Zajímat by vás měl jak záruční, tak pozáruční servis zemědělské techniky či jiného typu strojů, které používáte. Záruční servis má být samozřejmostí. A neposkytuje-li společnost tuto službu po ukončení záruky, porozhlédněte se po záložní variantě, tedy po servisu, který vám v případě poruchy pomůže.

Zaměřte se na vybavení servisu manipulační techniky

Pravidelná kontrola a servis přispěje k delší životnosti strojů. Nejde o dominantu manipulačních strojů. Servis dopravní techniky, tedy různých přívěsů a návěsů, cisteren, valníků a nosičů, je taktéž třeba provádět pravidelně a zajistit tak důkladnou kontrolu funkčnosti strojů. Časté jsou také opravy zemědělské techniky. Některé společnosti se zabývají i servisem zemědělské techniky.

Konkrétní opravnu vybírejte dle referencí, nabízených služeb a také dle úrovně jejího vybavení. Právě to kvalitní nebo naopak levné a poruchové může leccos napovědět i o úrovni servisu.

Vybavení by mělo být v bezchybném stavu. Například ruční či elektrické kladkostroje využívané ke zvedání břemen nemají být zrezivělé nebo viditelně nefunkční. Zdvihací stoly, které umožňují snadnou opravu menších součástek, musí bez problémů fungovat a plnit svou funkci. Máte pocit, že zařízení servisu není dostatečné a udržované? Pak mu své stroje nesvěřujte a hledejte dál.

Víte, do jakého servisu posíláte svou manipulační techniku?

Do techniky jste pravděpodobně výrazně investovali a očekáváte, že bude fungovat dlouho a bez větších problémů. To ale vyžaduje dostatečnou péči o stroje a kontrolu jejich stavu. Proto se pokuste co nejdříve najít kvalitní servis nebo využijte záručních a pozáručních služeb výrobce.

Related products

Elektrický vysokozdvižný vozík 1,5t 4,5m CDDR15-III45

Vysokozdvižný vozík typu CDDR je plně elektrifikovaný vysokozdvižný vozík vyšší třídy. Je vybaven výkonnou trakční baterií, která zajišťuje efektivní práci po celý pracovní den. Bez problémů zvládne nakládání, vykládání a přepravu nákladu, a to bez využití fyzické síly zaměstnanců. Má velmi nízkou výšku vzhledem k vysokému zdvihu, jedná se totiž o...
Kód zboží: 1010948
Skladem
Cena 217 800 Kč s DPH Cena bez DPH 180 000 Kč
View Detail

Ruční vysokozdvižný vozík 1000kg 1600mm SDJ1016

Mechanický vysokozdvižný vozík SDJ je kvalitní všestranný stohovač. Je určen k vysokozdvižnému skladování a přesunu břemen na krátké vzdálenosti. Lze jej používat také jako zdvihací a pracovní stůl. Tento model patří do rodiny moderních hydraulických vozíků při jejichž výrobě jsou použity komponenty s větší bezpečnostní rezervou. Díky tomu model SDJ snese...
Kód zboží: 1005699
Na objednávku
Cena 22 264 Kč s DPH Cena bez DPH 18 400 Kč
View Detail